1 grudnia 2013

Według kronik, historia rodziny Boyle rozpoczyna się w roku 1509, kiedy Henryk Tudor został królem i na swojego doradcę mianował Johna Boyle'a. Nic nie wiadomo o dokładnych koligacjach pomiędzy koronowanym oraz jego najbliższym współpracownikiem. Nic, jeśli ktokolwiek spróbuje szukać w mugolskich archiwach.
Bo skąd niemagiczni mieliby mieć pojęcie o tym, że John Boyle w dużej mierze przyczynił się do objęcia tronu przez Tudora? Przecież niemal wszyscy historycy zgodzą się z tym, że Henryk był dość niespodziewanym kandydatem — spadek autorytetu Lancasterów to jedno, ale z początku nowy król, Ryszard III York, należał do dość lubianych wśród poddanych. Później coś sprawiło, że York został wygnany i na jego miejscu pojawił się Tudor.
Tym "czymś" były niezwykłe umiejętności Johna Boyle'a, który nie został wydany tłumowi jako wyznawca diabła tylko dlatego, że chciwy król widział w magii mnóstwo korzyści. I tym oto sposobem John sprawił, iż Yorkowie stracili resztki pobłażania, Henrykowi zapewnił tron a sobie ciepłą posadkę.
Po śmierci Johna następuje spora przerwa w zapiskach, lecz Boyle'owie co jakiś czas pojawiali się w historii Wielkiej Brytanii, głównie jako szczęśliwcy, którym udało się wyjść cało z wielu bitew, lub obdarzone niezwykłym urokiem szlachcianki. Co ciekawe, informacjom o Boyle'ach towarzyszą adnotacje o niewyjaśnionych zgonach na zamku lub wśród mugolskiej arystokracji.
A po każdej takiej śmierci doradcą nowego władcy zostawał jakiś Boyle.


We współczesnym świecie czarodziejów rodzina Boyle prawie niczym nie różni się od innych czystokrwistych rodów. Prawie — nie ma wśród nich śmierciożerców, choć popierają plany Voldemorta. "Umundurowani" poplecznicy Czarnego Pana trochę nimi z tego powodu gardzą, nazywając Boyle'ów salonowymi pieskami, które wolą popijać herbatkę w chronionym zaklęciami domu, zamiast wziąć się za oczyszczanie magicznej społeczności ze szlam i charłaków.
Nazwisko Boyle znane jest też dzięki uzdrowicielowi Howardowi Boyle'owi, który w siedemnastym wieku odkrył lecznicze działanie jadu szczuroszczeta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz